SEO - tai puslapio optimizavimas paieškos sistemoms. Šiais laikais tai turbūt pagrindinis lankytojų šaltinis jūsų svetainei.
Paveikslėlis
Taigi pabandysiu paaiškinti į kokius faktorius atsižvelgia Google žiūrėdama į kurią vietą Jus pastatyti savo paieškos sistemoje. Šiame straipsnyje bandysiu kalbėti tik apie vidinį SEO (tinklapio optimizavimą paieškos sistemoms). Žinoma, atlikę gerai savo puslapio optimizavimą paieškos sistemoms galite tikėtis aukštų rezultatų tarp nepopuliarių keywordų (raktažodžių). Tačiau tarp populiarių raktažodžių jau bus reikalingas ir Off-Page optimizavimas (atgalinės nuorodos (backlinkai) ir t.t.) Bet apie tai kitą kartą.
Rašysiu viską tokia tvarka: eilės numeris reikš svarbą, kaip Google į tai atsižvelgia, paskui eis pats faktorius ir galų gale paaiškinimas, kaip viską teisingai atlikti, jog nepersistengtumėte ir neatbaidytumėte Google nuo savo tinklapio.
1. Raktažodis domene Domenas labai svarbus. Jeigu Jūsų domenas bus pvz krepsinis.lt, o straipsnius rašysite apie futbolą, galite nesivarginti užimti aukščiausių vietų Google. Pirmas domeno žodis svarbiausias antras mažiau svarbus ir t.t.
2. Raktažodis adrese Jeigu jūsų puslapis apie krepšinį ir straipsnis apie žaidėją Arvydą Macijauską, tai geriausia, jog Jūsų adresas būtų krepsinis.lt/Arvydas_Macijauskas.html, o ne koks krepsinis.lt/zaidejas_nr1.html.
3. Raktažodis Title Priklausomai nuo to, kokį raktažodį pasirinkote puslapyje, jį būtinai įdėkite ir į Title. Raktažodis. Jis turėtų būti patalpintas tarp . Title netūrėtų būti ilgesnis nei 60 simbolių ir netrumpesnis nei 10. Nenaudokite jokių specialių simbolių.
4. Raktažodis Description meta žymėje (tage) Description meta tag neturėtų būti ilgesnis nei 200 charakterių. Google mažai atsižvelgia į šį faktorių, tačiau MSN ir yahoo į jį žiūri šiek tiek labiau.
5. Raktažodis Keyword meta žymėje (tage) Keyword meta tagas turėtų būti ilgesnis, nei 10 žodžių. Kiekvienas žodis, kurį panaudojate keyword meta tage turėtų atsirasti ir Jūsų straipsniuose bent po vieną kartą. Joks žodis neturi kartotis daugiau nei 2 kartus. Jeigu bus kitaip, Google gali pagalvoti, jog tai yra spamas (kenkimas).
6. Raktažodžiai body tekste Raktažodžiai Jūsų tekste turėtų sudaryti tarp 5% ir 20% viso teksto, priklausomai nuo teksto ilgio. Kuo ilgesnis straipsnis, tuo šis procentas turėtų mažėti. Nepersistenkite, nes galite būti pavadinti spameriais (kenkėjais).
7. Raktažodis tekste Jeigu norite patekti su vienu raktažodžiu aukštai google, pavyzdžiui ne su žodžiais "pokerio taisyklės", o tik žodžiu "pokeris", tai šitas žodis turėtų sudaryti kažkur 1%-6% visų tekste panaudotų žodžių.
8. Raktažodžiai H1, H2, H3 Norėdami atsidurti aukštai Google, panaudokite savo raktažodžius
raktažodis
pačiame teksto viršuje. Google tai dievina. Kartais tai atrodo negražiai, tačiau Google grožio nereikia.
9. Raktažodžių dydis Savo raktažodžius tekste galite netgi išryškinti. Google į tai atsižvelgs. Strong - tas pats kaip bold, italic - tas pats kaip emphasis.
10. Raktažodžių suderinamumas Tiesiogiai gretimi raktažodžiai yra geriausia.
11. Raktažodžių eiliškumas Jei žmonės ieško raktažodžio "Arvydo Macijausko Biografija", tai jūsų raktažodžiai taip ir turėtų būti išdėlioti, o ne "Biografija: Arvydas Macijauskas". Pagalvokite kuria tvarka daugiausia žmonės įves tokius raktažodžius Google, lygiai taip pat turėtumėte pasielgti ir Jūs.
12. Raktažodžių padidinimas Gali būti svarbu puslapio viršuje, paryškintas, dideliu šriftu.
13. Raktažodžiai ALT tekste ALT yra naudojamas nuotraukose. Kai užvedate pelę ant nuotraukos ir matote kokį tai tekstą, tai yra ALT tekstas. Nerašykite jame nesusijusių su tekstu raktažodžių, Google tai traktuos kaip spamą.
14. Raktažodžiai tarp puslapio adresų Pvz. žmogus skaito straipsnį Arvydo Macijausko Biografija, ir Jūs apačioje norite patalpinti nuorodą, grįžti atgal prie visų biografijų. Geriau šiame puslapyje būtų rašyti Išeiti iš puslapio Arvydo Macijausko Biografija. Kodėl? Nes Jūs dar kartelį panaudojote savo raktažodžius Arvydo Macijausko Biografija.
15. Raktažodžiai į kito puslapio adresus Žiūrėkite 14ą, jei turite galimybių įkomponuoti ir čia savo raktažodžius tai taip ir padarykite.
16. Ar visos nuorodos veikiančios? Visos nuorodos tarp Jūsų puslapių turi būti veikiančios. Jeigu nesukurėte dar kažkokio puslapio tai į jį linko savame puslapyje ir nedėkite. Kai bus straipsnis dėkite ir adresą į jį pvz iš pagrindinio puslapio. Ar visos nuorodos tarp Jūsų puslapių yra veikiančios galite patikrinti šia priemone: http://www.dead-links.com/ .
17. Trijų nuorodų sistema Naudokite neilgesnę, nei trijų nuorodų sistemą. Nedarykite, kad iš pirmo puslapio nuoroda vestų į antrą, iš antro į trečią, o iš trečio dar ir į ketvirtą.
18. Vidinės nuorodos tarp nepagrindinių puslapių Jeigu žmogus skaito straipsnį, tai šalia straipsnio įdėkite nuorodą "Kitas straipsnis", o kitoje pusėje "Buvęs straipsnis", tokios nuorodos turėtų padėti.
19. Nuorodos į svetimus puslapius Nedėkite nuorodų į prastus puslapius. Nedėkite nuorodų į nelegalius puslapius ar puslapius, kuriuos Google jau išmetė (išbanino). Taip pat nepatartina talpinti nuorodų į puslapius, skirtus suaugusiems.
20. Nuorodos į svetimus puslapius 2 Geriausia būtų, kad Jūsų įdėtos nuorodos vestu į tinklapius, kurie yra panašios tematikos, kaip ir Jūsų tinklapis.
21. Nuorodos į svetimus puslapius 3 Jei įdėjote nuorodą į kitą puslapį, tai geriau jį įdėkite ilgam laikui. Nekeiskite nuorodų dažnai.
22. Nuorodos į svetimus puslapius 4 Kartas nuo karto patikrinkite, ar Jūsų nuorodos į kitus puslapius vis dar veikia. Jei neveikia, jas būtinai pašalinkite.
23. Nuorodos į svetimus puslapius 5 Google nuostatos sako, kad Jūsų tinklapis negali turėti daugiau nei 100 nuorodų į kitas svetaines. Tačiau realiai šis skaičius gali būti iki 300, bet nepersistenkite.
24. Aukščiausio lygio domenai Naudokite tik aukščiausio lygio domenu. Niekada nenaudokite subdomenų. .gov - aukščiausio lygio domenai .edu ir .org - aukšto lygio domenai .com - paskutiniu metu šio lygio domenų vertė yra smukusi, nes jie yra pakankamai pigūs, todėl daug SPAM puslapių naudoja .com galūnes. .info - nors ir labai pigūs, tačiau ganėtinai geri domenai.
25. Failo dydis Jūsų vieno puslapio dydis neturėtų viršyti daugiau, nei 100KB. Žinoma, kartais to nepavyks išvengti talpinant įvairiausias nuotraukas ar filmukus, tačiau stenkitės padaryti, kad Jūsų puslapis "svertų" kuo mažiau. Geriausia, jei puslapis būtu iki 40KB dydžio.
26. Nenaudokite specialių simbolių Nenaudokite įvairiausių specialių simbolių savo adresuose. Visokie ženklai, kaip %^$* Google yra nepriimtini, jei jie yra Jūsų URL adrese.
27. Pastovus atnaujinimas Savo puslapį pastoviai atnaujinkite. Ne tik jį sukurkite ir kelkite lankomumą. Kartas nuo karto įdėkite naujienų, bent porą kartų per savaitę.
28. Senų puslapių atnaujinimas Senus puslapius irgi nors ir retai, tačiau atnaujinkite. Pasistenkite juos papildyti nauja informacija, ar įdėti kažkokių naujų paveikslėlių, jei tai yra įmanoma.
29. Naujos vidinės nuorodos Pastoviai įdėkite naujų vidinių puslapių. Na, tikriausiai čia suveiktų ir 27 taisyklė.
30. Susumuojant atnaujinimą Google mėgsta pastovų puslapio atnaujinimą. Mėgsta kai jis yra papildomas vis nauja informacija. Frequent updates = frequent spidering = newer cache
31. Puslapio temiškumas Patarčiau puslapius daryti vienos tematikos. Puslapių apie viską yra pakankamai. Stenkitės pasirinkti vieną temą ir savo puslapį daryti tik vienos tematikos. Tai nėra pats svarbiausias faktorius, tačiau tikrai ganėtinai svarbus.
32. Adreso ilgis Nedarykite ilgų adresų. Nors Internet Explorer naršyklė ir leidžia įvesti net 2000 simbolių, tačiau Jūs turėtumėte pasistengti, kad jūsų adresai būtų kuo trumpi, neilgesni nei 100 simbolių.
33. Puslapio dydis Kuo didesnis Jūsų puslapis, tuo geriau. Kalbu ne apie puslapio "svorį", tačiau apie informacijos kiekį. Google mėgsta didelius puslapius.
34. Svetainės amžius Kuo senesnis Jūsų domenas ir visas puslapis, tuo aukščiau jis stovi Google. Kartais Jums bus sunku aplenkti senus puslapius Google pozicijose, nors Jūsų SEO ir bus atliktas daug patikimiau ir tobuliau. Galima prisiminti anglišką posakį ir pritaikyti jį Google: "Google patent - Old is best. Old is Golden."
Tikiuosi straipsnis padės suprasti, į kokius faktorius turėtumėte atsižvelgti kurdami savo puslapį. Sėkmės.
Teksto autorius: Markas Teksto šaltinis: Diskutuok.lt